Co kupić na pamiątkę chrztu świętego? Najpiękniejsze propozycje

Chrzciny to piękna rodzinna uroczystość, podczas której maleństwo staje się członkiem wspólnoty chrześcijańskiej. Dziecko zazwyczaj jest zbyt małe, by zapamiętać ten wzruszający moment, dlatego warto sprawić mu prezent, który będzie nawiązywał do ceremonii i pozostanie piękną pamiątką. Oto najciekawsze propozycje nie tylko dla rodziców chrzestnych.

Srebrny obrazek

Pamiątka wykonana ze szlachetnego metalu to znakomity pomysł na trwały prezent. Obrazek pokryty warstwą czystego srebra będzie latami przypominał obdarowanemu dziecku o dniu, w którym wstąpiło do rodziny Bożej. Częstym wyborem jest obrazek z wizerunkiem aniołka, który pochyla się nad maluszkiem, modląc się w jego intencji To ponadczasowa i elegancka pamiątka chrztu świętego, którą można powiesić na ścianie lub postawić na półce.

Taki prezent można dodatkowo spersonalizować, korzystając z usługi grawerowania świadczonej przez jubilera. Specjalista bez problemu umieści imię dziecka lub datę chrztu ozdobną czcionką w wybranym miejscu na obrazku.

Kocyk 2 w 1

Zakup upominku, który będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym, może być prawdziwym wyzwaniem dla zaproszonych gości. Wśród prezentowych trendów na chrzest dominują kocyki – najlepiej takie, które spełnią się także jako miękki i przyjazny dla skóry otulacz. Pragnąc podarować dziecku to, co najlepsze, warto kupić kocyk z certyfikowanych tkanin. Ekologicznym hitem jest przędza bambusowa – ma właściwości termoregulacyjne, a przy tym zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Maleństwo z pewnością się nie przegrzeje, ani nie zmarznie.

Komplet ubrań

Uroczy zestaw ciuszków dla chłopca lub dziewczynki to piękny i praktyczny prezent na chrzest. Dwuczęściowy komplet pakowany w efektowne pudełko będzie wzruszającym akcentem, który przywoła piękne wspomnienia nawet po długim czasie. Gdy dziecko wyrośnie z podarunku, wielu rodziców będzie traktować stylizację jako upamiętnienie ceremonii.

Aktualnie trenduje także pomysł na ponowne wykorzystanie takiego prezentu. W Polsce coraz więcej rękodzielników zajmuje się przerabianiem odzieży na maskotki. Dzięki temu otrzymany wcześniej prezent wciąż pozostaje rodzinną pamiątką – tyle że w odmienionej formie. To rewolucyjny krok w stronę ekologii, który z pewnością spodoba się miłośnikom recyklingu.

Album na zdjęcia

Chrzest święty jest uroczystością, którą należy utrwalić w kadrze. Fotografie będą źródłem cudownych wspomnień, które po latach pokażą dziecku piękno tego wydarzenia. Aby kadry przetrwały w doskonałym stanie, należy je odpowiednio przechowywać. Album na zdjęcia będzie trafioną pamiątką chrztu świętego. Twarda okładka z białej ekoskóry, a na niej srebrny ornament nawiązujący do uroczystości – to niewątpliwie jeden z praktyczniejszych podarunków, jakie można wręczyć maluszkowi.

Pamiątka chrztu świętego powinna być trwała i piękna. Wszystkie powyższe propozycje dostępne są w sklepie internetowym Balumi, gdzie oprócz pomysłów na prezent znajdują się także akcesoria i bezpieczne zabawki, które umilą piękne dzieciństwo.

 

Artykuł sponsorowany

Comments

  1. obry says:

    Drobiazg często wystarczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *